یاران انقلابی

http://ups.night-skin.com/
مشخصات بلاگ
یاران انقلابی
پیوندهای روزانه

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۹ ب.ظ

اهمیت حجاب در اسلام

مقدمه :

حجاب دراسلام اهمیت ویژه ای داردوازنصوص قرانی است .

به همین خاطرمسائل ریزدرباره ی حجاب درقران کریم مطرح شده ومامسلمانان هم به آن مومن وپایبندبوده ایم اماعلیرغم ایمان وپایبندی اغلب ان رابه خوبی نمی شناسیم حتی بعضا"نمی دانیم که آیاقرآن کریم حجاب را مطرح کرده است یا خیر؟!مسلم است که در این صورت دچار مشکل خواهیم شد و نمی توانیم از آن به خوبی دفاع کنیم و مانند گذشته اندیشه های  غلط و بی اساس به نام آن رواج خواهد یافت .عشق وایمان به دین در جامعه ی ما قوی است و اشکال مادر ایمان یا عدم ایمان نیست بلکه در نشناختن اسلام و قرآن است که به آن ایمان داریم.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۲۲:۴۹
هادی جعفری
چهارشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۹ ب.ظ

عوامل دین گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب

مقدمه:

از عوامل اصلی دین گریزی جوانان ناسازگاری میان قول و عمل کسانی است که به طرف دین دعوت می کنند. عوامل دیگری از جمله غفلت، جهل و عدم تفکر جوانان درباره دین، و یا تهاجم فرهنگی نیز تأثیر اساسی و فراوانی در این فرایند دارند.

دین گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب همواره دغدغه هایی را برای رهبران دینی، دین داران و خانواده های متدین به وجود آورده و تهدیدی برای نسل جوان محسوب می شود. این پدیده در سده های اخیر، به ویژه در قرن بیستم، بخش عظیمی از جهان را فرا گرفت و حتی موجب به وجود آمدن مکاتب فلسفی الحادی و ایدئولوژی های دین ستیز یا دین گریز گردید. اما چرا انسان که ذاتاً مشتاق دین است و فطرت او با درون مایه های دین پیوند تکوینی دارد، به دین گریزی روی می آورد و چرا دین گریزی در نسل جوان، نمود بیشتری دارد؟

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۳ ، ۲۲:۴۹
هادی جعفری
يكشنبه, ۶ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۲ ب.ظ

برنامه های ماهواره و تهاجم فرهنگی

تاثیرات ماهواره یا همان(دجالواره):

مقدمه:

فرهنگ والای ایرانی اسلامی به عنوان برجسته ترین هویت مردمان مشرق زمین و فلات ایران ار روزگاران بسیار دور مورد هجمه های مختلفی از سوی دشمنان بوده است و در گاهی اوقات با مشکلات عدیده ای روبرو شده است که در زمان هایی که حکومت های ملی در ایران روبه انحطاط و ضعف می نمود ،این فرهنگ والای مردمان سرزمین ایران بود که پویایی و زنده شدن و رشد و تعالی دوباره این سرزمین را به دنبال داشت.
در این مقطع زمانی به دلیل نزدیک شدن فرهنگ ها و از بین رفتن مرز های جغرافیایی و فکری در جهان شاهد نابودی خرده فرهنگ ها وفرهنگ و آداب و رسوم کشور های ضعیفی هستیم که در برابر تهاجم فرهنگی و نفوذ بدون رقیب کشور های سلطه گر،در حال نابودی هستند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ مهر ۹۳ ، ۲۲:۰۲
هادی جعفری

چرا تهران در زمینه داعش با واشنگتن همراهی نکرد؟

* رفتارهای پارادوکسیکال آمریکا در مبارزه با داعش
رفتارهای پارادوکسیکال دولت ایالات متحده در عرصه‌ی بین‌الملل این روزها بیش از هر زمان دیگری بروز و ظهور یافته و تحلیل رفتار این عضو نظام بین‌الملل را بیش از پیش دشوار ساخته است. بی‌تردید مهمترین پارادوکسی که آمریکایی‌ها به آن پاسخ نمی‌دهند، ایجاد ائتلاف و برنامه‌ریزی برای حمله به گروه‌هایی افراطی است که خود نقشی غیرقابل انکار در تأسیس آنها داشته‌اند.
۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۳ ، ۱۷:۲۳
هادی جعفری